Kielce v.0.8

Kabaret
Czwarta Fala ma zabijać ze śmiechu

 drukuj stron�
Kabaret Rozmowy Kielce Świętokrzyskie
Wys�ano dnia 02-07-2010 o godz. 17:02:09 przez rafa 7453

Młodzi, przystojni i utalentowani a na dodatek jest ich trzech - Łukasz Książek, Damian Lebieda i Mateusz Lewkowicz tworzą Kabaret Czwarta Fala.Spotkali się na przeglądzie Skecz na Scenę, na którym ze sobą rywalizowali. Reprezentowali Kabarety: Pocisnę i Yamha. Przypadli sobie do gustu i tak od niemal roku działają jako wspólna formacja.

Zespoły kabaretowe zazwyczaj nie lubią być pytane o nazwę swojej grupy, ponieważ wybierają ją przypadkowo. Chłopaki bardzo chętnie opowiadają historię, która jest odpowiedzią na to pytanie. Zaczęli pracę nad scenariuszem do filmu. Komedia jeszcze nie powstała, ale kabaret zyskał nazwę.W trakcie pisania scen i wymyślania gagów mieli falowe natchnienia. Pierwsza trwała kilkadziesiąt minut i śmieszność wymyślanych rzeczy była zerowa. Kolejne fale były coraz lepsze a doświadczyli aż trzech. Nazwali swoją grupę Czwarta Fala, ponieważ ma ona… zabijać ze śmiechu.

W podstawówce, jak przystało ambitnym chłopakom, grywali w przedstawieniach szkolnych. Najczęściej, jako… drzewa. Swoim poczuciem humoru już wtedy „kładli” wszystkie występy. Możliwe, że już wiedzieli, że tak potoczy się ich życie. Obecnie, jak twierdzi Mateusz, na próbach spędzają więcej czasu niż w domu. Godziny siedzenia nad tekstami, szukania pomysłów na skecze i przygotowań strojów. Chcą publiczności pokazywać się jak najczęściej i z jak najlepszej strony. Jak mówi Damian, „Nie chcemy wzorować się na innych. Robimy swoje i chcemy wypracować swój charakterystyczny styl”. Mają już swój pierwszy program pt: „Aktywizacja zawodowa obszarów patologiczno-dresiarskich”. Pracują już nad kolejnym, by móc zachwycać publiczność. Zdecydowanie kładą duży nacisk na warstwę tekstową i tym sprawiają, że każdy ich skecz ma w sobie to coś.

Można zobaczyć ich coraz częściej już nie tylko na kieleckich scenach. Są zaangażowani w realizację Kieleckich Zamieszek Kabaretowych, Kieleckich Potyczek Kabaretowych oraz Opatowskich Starć Kabaretowych. Tych pierwszych są pomysłodawcami a także organizatorami. Miejmy nadzieję, że o naszych „Trzech wspaniałych” będzie coraz głośniej i okażą się odkryciem. Lista ich osiągnięć będzie się znacząco powiększać i bardzo skutecznie będą reprezentować kielecką scenę kabaretową na wszelkich konkursach i przeglądach.


Julita Sochanowska


Komentarze

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego u�ytkownika, prosze sie zarejestrowa�

Anonim 06-09-2010 o godz. 15:11:34
widziałam was nie raz i muszę przyznać, ze reprezentujecie rozrywke na naprawde wysokim poziomie, tak trzymać chłopaki :D
Anonim 07-09-2010 o godz. 23:19:36
Płaskie dowcipy póki co
Anonim 16-10-2010 o godz. 22:24:58
JESTESCIE REWELACYJNI !!!!!!
Error connecting to mysql