Kielce v.0.8

Targi
Kolporter kontra Targi Kielce?

 drukuj stron�
Targi Cywilizacja Kielce
Wys�ano dnia 17-02-2006 o godz. 12:00:00 przez agape 7855

Nie będziemy robić nieuczciwej konkurencji Targom Kielce - ogłosił wczoraj Tomasz Raczyński, do niedawna prezes Targów Kielce, obecnie doradca prezesa Grupy Kapitałowej Kolporter, a wkrótce - prezes powstałej właśnie spółki Kolporter Expo.

Podczas swojej pierwszej konferencji prasowej w nowej roli Tomasz Raczyński poinformował, że grupa menedżerów, którzy odeszli ostatnio wraz z nim z Targów Kielce pracuje teraz w tworzonej właśnie kolejnej spółce Grupy Kolporter - Kolporter Expo. - Firma będzie się zajmować organizacją targów i wystaw gospodarczych, sympozjów, konferencji szkoleń - powiedział, zaznaczając przy tym, że "spółka nie zamierza korzystać z dorobku i osiągnięć Targów Kielce". - Nie chcemy konkurować z tymi imprezami, które odbywają się w Targach Kielce - zadeklarował Tomasz Raczyński.

W miniony poniedziałek nowy prezes Targów Kielce, Andrzej Mochoń, sugerował podczas swojej konferencji prasowej, że grupa byłych pracowników Targów usiłuje przejmować wystawców kieleckiej spółki i przymierza się do organizacji bliźniaczych imprez w Warszawie i Kijowie. - Dementuję te pogłoski. Nic takiego nie zamierzamy robić - powiedział Tomasz Raczyński. - Jestem współtwórcą sukcesu Targów Kielce i wszelkie tego typu podejrzenia są dla mnie bolesne.

Zarówno Tomasz Raczyński, jak i przedstawiciel Rady Nadzorczej nowej spółki, Grzegorz Maciągowski, nie wykluczyli jednak, że do konkurencji Targów Kielce i Kolportera Expo np. w Kijowie czy w Warszawie może dojść. - Nie chcemy jednak kopiować imprez Targów Kielce - zadeklarowali.

Zdaniem Tomasza Raczyńskiego, które wkrótce obejmie stanowisko prezesa spółki Kolporter Expo, fakt, że w Kielcach pojawiła się nowa firma, organizująca targi, jest bardzo dobrą wiadomością dla miasta. - Do tej pory mieliśmy w Kielcach swego rodzaju targową monokulturę, ale przecież w wielu ośrodkach działa dwu lub więcej organizatorów targów - mówił. - Teraz pozycja Kielc na targowej mapie Polski znacząco wzrośnie.

Tomasz Raczyński zapowiedział, że wkrótce spotka się z Andrzejem Mochoniem. - Chcemy porozmawiać o przyszłej współpracy Targów Kielce i Kolportera Expo - powiedział. - Mam nadzieję, że dzięki temu, iż powstała nowa spółka, będzie możliwość organizowania nowych wystaw w obiektach Targów Kielce.

- Dużo mówi się o zagrożeniach związanych z tym, że będziemy konkurować z Targami Kielce, ale chciałbym rozwiać te obawy - mówił Grzegorz Maciągowski. - Konkurencja w biznesie to bardzo dobra rzecz, stymulująca rozwój. Miasto tylko na tym skorzysta, bo przecież nam też zależy na tym, by te 100 mln zł rocznie, które podobno zarabia miasto na organizacji tutaj imprez targowych, jeszcze pomnożyć.

Przedstawiciele Kolportera Expo nie chcieli na razie ujawnić, jakie imprezy i gdzie odbędą się pod szyldem nowej spółki. - Mam nadzieję, że pierwszą wystawę zorganizujemy już jesienią tego roku, a być może nawet wcześniej - powiedział Tomasz Raczyński. Zarówno on, jak i Grzegorz Maciągowski odmówili też spekulacji na temat możliwości zakupu posiadanych teraz przez Międzynarodowe Targi Poznańskie udziałów w Targach Kielce przez Grupę Kolporter. - Jest za wcześnie na jakieś deklaracje w tej sprawie - powiedział Grzegorz Maciągowski.
Komentarze

Error connecting to mysql